Narai-gelbėtojai. Trakai, 2016
Dirbam pamainomis. Pamainoje dažniausiai būna po du žmones. Sėdim, budim prie telefono. Esame prijungti prie 112, bendro pagalbos centro. Turim vandeny visą laiką nuleistą budintį katerį, kuris paruoštas, jeigu iškvietimo vietą galim pasiekti vandeniu. Jeigu ne, tai yra spec. transportas, automobilis. Kiekvienas naras turi susidėjęs savo asmeninę įrangą (į ją įeina asmeniniai daiktai, akvalangas, drabužiai ir t. t.) Jeigu kažkas atsitinka, jis greitai griebia savo įrangą, ir mes tiesiog išvažiuojam. Jeigu plaukiam kateriu, tai dažniausiai vienas neria po vandeniu atlikti tam tikras užduotis, kitas – atsarginis naras – yra pasiruošęs pakeisti dirbantįjį narą, jeigu kažkas atsitinka, ir trečias, aptarnaujantis naras, dažniausiai prižiūri visą įrangą ir stovi kateryje su signaline virve, paprasčiausia ryšio priemone (naras narui siunčia tam tikrus signalus). Be abejo, šiais laikais yra ir radijo ryšys, tai patogu, bet labai brangu, tad kol kas mes apsieinam su virve. Dirbant nuo kranto – lygiai ta pati situacija: yra dirbantysis naras, aptarnaujantis ir atsarginis.
Yra visokių paieškos būdų. Dirbant nuo kranto yra halso būdas, kai aptarnaujantis naras paleidžia tik po metrą virvės, kad dirbantysis, eidamas į gylį, nieko nepraleistų. Panėrus iš katerio arba iš valtelės, žvalgoma teritorija ekscentriniais ratais.
Žiemą ir kai būna šalta, matomumas geresnis, o vasarą jis labai pablogėja, kartais narams tenka dirbti apčiuopomis. Šiais laikais yra prietaisai – echolotai, padedantys aptikti vandenyje didesnį objektą, o naras nusileidžia jį patikrinti. Randa nuo rąsto, didelių padangų iki skenduolių.
Naro kursai trunka šešias savaites. Bet privaloma bent du kartus per savaitę panerti, kad neprarastum formos. Ir fizinis pasirengimas turi būti idealus. Visi komandoje yra sportininkai: futbolininkai, tinklininkai, – kažką kietai sportuoja.